A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Home / Uncategorized / Adwokaci oraz radcy prawni

Adwokaci oraz radcy prawni

Aktualnie sporo osób korzysta z porad adwokatów i radców prawnych. Niestety często nie każdy z nas wie, czym tak dokładnie różnią się tego rodzaju specjalności.

Warto wiedzieć, iż radca prawny jest prawnikiem świadczącym pomoc prawną różnym podmiotom gospodarczym. Poza tym dostarcza usługi jednostkom organizacyjnym, jak też po prostu osobom fizycznym. Praca radcy prawnego polega zwłaszcza na udzielaniu fachowych porad. Jednak zajmuje się także sporządzaniem wymaganych opinii prawnych, a także przygotowywaniem aktów projektów prawnych. Reprezentuje także przez urzędami czy sądami. Radca prawny w Polsce rozpoczął działalność w 1961 roku, kiedy to Rada Ministrów ogłosiła specjalną uchwałę związaną z obsługą prawną przedsiębiorstw gospodarczych i tym samym określiła ramy działania tego rodzaju specjalistów.

Natomiast adwokat zajmuje się nieco inną działalnością niż omówiony powyżej radca prawny. Oczywiście świadczona przezeń pomoc prawna koncentruje się między innymi na udzielaniu porad prawnych oraz przygotowywaniu odpowiednich opinii prawnych. Zwykle tego rodzaju obrońcy sądowi odpowiadają również za przygotowywanie projektów aktów prawnych, a przy tym występują przed różnymi sądami oraz urzędami. Szacuje się, iż w Polsce tego typu zawód aktualnie wykonuje blisko 14 000 ludzi.

Sprawą, z którą najczęściej wiele osób udaje się do tego rodzaju specjalistów jest otrzymanie odszkodowania. Na ogół są to sytuacje, w jakich wielu ludzi ponosi uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku samochodowego. Jednak tak samo często wiele osób decyduje się na złożenie wniosku o odszkodowanie z powodu na przykład błędnie przeprowadzonej operacji, bądź nawet z powodu potknięcia się na chodniku. Warto wiedzieć, iż gdy jesteśmy ofiarami wypadku, bez problemu możemy wygrać tego rodzaju sprawę. Jednakże musimy wyszukać dobrego prawnika, który pomoże nam przygotować wszelkie wnioski i skompletować dokumenty.

W dzisiejszych czasach wiele osób oraz również i całych przedsiębiorstw korzysta z pomocy adwokatów oraz radców prawnych, jeśli sami nie są w stanie uporać się z zagadnieniami prawnymi. Jest to zawód zaufania społecznego, dlatego warto go obrać, jeśli chcemy wykonywać naprawdę pożądany na rynku fach.

Facebook Comments

Check Also

PO PROSTU MARIA ODCINEK 70 ONLINE

PO PROSTU MARIA ONLINE PO PROSTU MARIA 70 ONLINE LINK DO ODCINKA: http://hd-films.pl/35252 Maria mieszka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *